خانه/زیبایی ناخن/آموزش صفر تا صد نحوه استفاده لنز ناخن
آخرین بروز رسانی: 18ام خرداد, 1401

آموزش صفر تا صد نحوه استفاده لنز ناخن

استفاده از لنز ناخن لنز یا همان برچسب های ناخن […]

استفاده از لنز ناخن

لنز یا همان برچسب های ناخن در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی مانند طرح دوبعدی، طرح برجسته و لنزهای سه بعدی تولید می شود و برای ناخنکاران حرفه ای که وقت زیادی برای طراحی ندارند بسیار مفید می باشد. همچنین افرادی که توانایی کشیدن طرح های خاص را ندارند به راحتی می توانند در خانه از آنها استفاده کنند و طرح دلخواهشان را روی ناخن های خود ایجاد نمایند. از لنز هم مانند شابلون می توان به راحتی برای طراحی حرفه ای و سریع ناخن استفاده کرد. استفاده از لنزهای ناخن، راهی آسان برای لذت بردن از هنر طراحی ناخن میباشد; که برخلاف برچسب های ناخن، بسیار نازک هستند و با لاک پاک کن به راحتی پاک می شوند.

 

مواد لازم :
لاک زمینه (رنگ دلخواهتان که باید با طرح لنز ها نیز هماهنگ باشد)
لنز ناخن
قیچی
سوهان ناخن
پوشر ناخن
برق ناخن
یک کاسه آب

روش استفاده :

روی ناخن ها برق ناخن یا لاک بزنید. با استفاده از قیچی لنزها را ببرید.

لایه پلاستیکی روی لنز ها را بردارید. سپس اولین لنز را در کاسه ی آب ولرم بیاندازید. پس از گذشت چند ثانیه مشاهده خواهید کرد که لبه های لنز از لایه ی کاغذی جدا میشوند.

لایه ی کاغذی را جدا کنید و لنز را روی ناخن بگذارید. تا زمانی روی ناخن میلغزد، فرصت دارید تا لنز را در جای صحیح ثابت کنید تا کاملا بچسبد.

به همین ترتیب روی تمام ناخن های یک دستتان لنزها را بچسبانید. کمی صبر کنید تا خشک شوند.

با استفاده از پوشر، اضافات لنز در اطراف ناخن را پاک کنید.

اضافات قسمت بالای ناخن را نیز با استفاده از سوهان ناخن، به آرامی به سمت پایین خم کنید و سپس سر ناخن را سوهان بکشید.

و در پایان روی لنزها برق ناخن بزنید و منتظر بمانید تا خشک شود. این عمل طراحی زیبا، ماندگار و یک دستی را حاصل میکند.

ناخن های دست دیگر را هم به همین ترییب طراحی کنید.

 

تاپ کت چیست ؟

تاپ کت (Top coat) باعث تشکیل یک لایه محافظ براق بر روی لاک می شود.این لایه علاوه بر محافظت از لاک در مقابل پریدگی و لب پر شدن ،نیزمانع  از تاثیر آفتاب بر روی لایه لاک شده و در نتیجه رنگ لاک همواره ثابت و براق باقی خواهد ماند.

برای افزایش درخشندگی و ماندگاری لاک ناخن‌هایتان، زدن یک لایه بیس کت (base coat) و یک لایه تاپ کت (top coat) را فراموش نکنید. لایه بیس کت کمک می‌کند که لاک بهتر به ناخن تان بچسبد، در حالی که لایه تاپ کت از رنگ لاک محافظت می‌کند و کمک می‌کند که لاک کنده نشود.

 

بیس کت چیست ؟

بیس کت (base coat) به ناخن هایتان بزنید.این کار نه تنها باعث خواهد شد دوام لاک ناخنتان بیشتر شود، بلکه از زرد شدن ناخن هایتان نیز جلوگیری خواهد کرد. base coat اولین لایه زده شده روی ناخن است . این لایه معمولا میتواند لاک‌های تقویت کننده باشد یا یک سری مواد سفت کننده ناخن باشد. این لایه برای این استفاده میشود که اولا لاک به مدت بیشتری میماند دوما ناخن به مرور زمان رنگ نمیگیرد.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه